Takograf Hakkında

Takograf Hakkında

Bu makalemizde sizlere Takograf cihazı hakkında bazı bilgilere değineceğiz

Takograf hakkında kısa bir bilgi

Takograf hakkında kısa bir bilgi  verecek olursak Takograf kelimesinin kökeni Fransızcadır  ve  kamyon kamyonet tır gibi 3500 kilogram ve üzeri yük taşıyabilen arabalar, 9 yolcu ve daha üzeri yolcu taşıyabilen minibüs dolmuş otobüsler gibi arabalara takılması zorunlu olan bir cihazdır.

Takograf’ın yararları

Takograf’ın yararları konusuna kısaca değinecek olursak yararlarını anlatarak bitiremeyiz. Eğer bir Nakliyat firmasının sahibiyseniz. Sürücülerinizin katettiği mesafeyi hızlarını, bir yerden bir yere giderken ne kadar zamanda gittiklerini kaç saat yolda kaldıklarını kaç saat veya kaç dakika mola verdiklerini ve benzeri bilgileri Takograf sayesinde hiç yorulmadan kolaylıkla cevap bulabilirsiniz.

Eğer ki kendiniz arabayı kullanıyorsanız. Takografa bakarak ne yol katettiğinizi ve bu yolun kaydederken harcadığınız zamanı öğrenerek ne zamandır yolda olduğunu öğrenip kendinize bir plan hazırlayabilirsiniz. Örneğin takografa baktığınızda 450 kilometre yol katettiğiniz ve yolda 5 saatten fazla olduğunuzu gösteriyorsa ve varacağınız yere daha varsa. Artık yorulduğunuzun farkına varıp dinlenmeniz gerektiğini almamalısınız veya yine Takografa baktığınızda Takografta 200 kilometre yol katettiğiniz ve 1,5 saattir yolda olduğunuzu gösteriyorsa ve daha katedeceğiniz mesafe varsa yolunuza devam edebileceğinizi de anlayabilirsiniz. Tabi ki bu durum kişiden kişiye değişebilir. Kimisi yaşlıdır erken yorulur, kimisi gençtir geç yorulur. Sonuçta Herkes kendisini iyi tanır ve ne mesafe kat ettiği zaman. Ne  süre yolda kaldığı zaman yorulacağını tahmin edebilir.

Takograf cihazlarının böyle yararlarının yanında. Trafik polisine de yararı var örneğin sizi bir trafik polisinin durdurduğunu hayal edin. Trafik polisi takografa bakarak hız sınırını aşıp aşmadığınızı öğrenebilir veya kaç saattir yolda olduğunuzu öğrenip eğer uzun süredir yoldaysanız sizi uyarabilir ve dinlenmeniz gerektiğini söyleyebilir. Sonuçta herşey sizin iyiliğiniz için. Kısaca takograf’ın yararlarını sayarak bitiremeyiz. Onun için eğer arabanıza takograf taktırmak zorunlu olmasa bile bizden size en büyük tavsiye arabanıza takograf taktırın. Ama sonuçta en son kararı siz vereceksiniz.


Takograf Hakkında ile ilgili görsellerEtiketler: takograf parçaları, takograf takılması gereken araçlar, takograf sıfırlama, dijital takograf fiyatları istanbul, takograf yetkili servis, takograf takılan araçlar

Kategori: Makale

[√] Doğru Web Tasarım İstanbul x
Doğru Web Tasarımı İstanbul Firması ( Dokusal ) Şafak Saraçoğlu kuruluşudur.

Doğru Web Tasarımı olarak;

 • Web tasarımı
 • Web programlama çalışması
 • Seo hizmetleri
 • Sosyal medya danışmanlığı
 • Eğitimler

İlk başta olmak üzere web konusunda birçok hizmet vermekteyiz. Zeytinburnu / İstanbul şehrindeki ofisimiz ile İstanbul'un bütün semtlerine hizmet vermekteyiz.

Projelerimizde tamemen kendi geliştirmekte olduğumuz kaliteli web yazılım sistemlerini kullanıyoruz. Bunların yanı sıra her türlü PHP web yazılım projesiniz düzenleyebilir, güncelleyebilir veya üretebiliriz.

Doğru web tasarım İstanbul'da şu web yazılım dillerini ve web tasarım araçlarını aktif olarak kullanmaktayız.

 • HTML / XHTML / HTML5
 • CSS / CSS3
 • JAVASCRIPT / JQUERY / VUE.JS
 • PHP / CODEIGNITER / LARAVEL
 • NODE.JS
 • PHOTOSHOP / ILLUSTRATOR
 • SONY VEGAS PRO
 • WORDPRESS GELİŞTİRME ( TEMA & EKLENTİ )
 • OPENCART GELİŞTİRME ( TEMA & EKLENTİ )

Yukarıda basitçe özetledim fakat bir daha belirtmek istiyoruz ki içinde PHP bulunan her biçim sistemi üretme, güncelleme ve düzenleme uzmanlığına sahibiz. Oluşturduğumuz web yazılımlarında en son yenilikleri ve geliştirilebilir web programlama tekniklerini kullanmaktayız.

Hizmet almak için, fikir sormak, hatta sadece tanışmak için bile bizimle iletişimde bulunabilirsiniz.

Doğru web tasarımı İstanbul, Zeytinburnu'da yanınızda.