Takograf Hakkında

Takograf Hakkında

Bu makalemizde sizlere Takograf cihazı hakkında bazı bilgilere değineceğiz

Takograf hakkında kısa bir bilgi

Takograf hakkında kısa bir bilgi  verecek olursak Takograf kelimesinin kökeni Fransızcadır  ve  kamyon kamyonet tır gibi 3500 kilogram ve üzeri yük taşıyabilen arabalar, 9 yolcu ve daha üzeri yolcu taşıyabilen minibüs dolmuş otobüsler gibi arabalara takılması zorunlu olan bir cihazdır.

Takograf’ın yararları

Takograf’ın yararları konusuna kısaca değinecek olursak yararlarını anlatarak bitiremeyiz. Eğer bir Nakliyat firmasının sahibiyseniz. Sürücülerinizin katettiği mesafeyi hızlarını, bir yerden bir yere giderken ne kadar zamanda gittiklerini kaç saat yolda kaldıklarını kaç saat veya kaç dakika mola verdiklerini ve benzeri bilgileri Takograf sayesinde hiç yorulmadan kolaylıkla cevap bulabilirsiniz.

Eğer ki kendiniz arabayı kullanıyorsanız. Takografa bakarak ne yol katettiğinizi ve bu yolun kaydederken harcadığınız zamanı öğrenerek ne zamandır yolda olduğunu öğrenip kendinize bir plan hazırlayabilirsiniz. Örneğin takografa baktığınızda 450 kilometre yol katettiğiniz ve yolda 5 saatten fazla olduğunuzu gösteriyorsa ve varacağınız yere daha varsa. Artık yorulduğunuzun farkına varıp dinlenmeniz gerektiğini almamalısınız veya yine Takografa baktığınızda Takografta 200 kilometre yol katettiğiniz ve 1,5 saattir yolda olduğunuzu gösteriyorsa ve daha katedeceğiniz mesafe varsa yolunuza devam edebileceğinizi de anlayabilirsiniz. Tabi ki bu durum kişiden kişiye değişebilir. Kimisi yaşlıdır erken yorulur, kimisi gençtir geç yorulur. Sonuçta Herkes kendisini iyi tanır ve ne mesafe kat ettiği zaman. Ne  süre yolda kaldığı zaman yorulacağını tahmin edebilir.

Takograf cihazlarının böyle yararlarının yanında. Trafik polisine de yararı var örneğin sizi bir trafik polisinin durdurduğunu hayal edin. Trafik polisi takografa bakarak hız sınırını aşıp aşmadığınızı öğrenebilir veya kaç saattir yolda olduğunuzu öğrenip eğer uzun süredir yoldaysanız sizi uyarabilir ve dinlenmeniz gerektiğini söyleyebilir. Sonuçta herşey sizin iyiliğiniz için. Kısaca takograf’ın yararlarını sayarak bitiremeyiz. Onun için eğer arabanıza takograf taktırmak zorunlu olmasa bile bizden size en büyük tavsiye arabanıza takograf taktırın. Ama sonuçta en son kararı siz vereceksiniz.


Takograf Hakkında ile ilgili görsellerEtiketler: takograf tamircileri, takograf bilgileri, Takograf Adalar, takograf vikipedi, takograf neyi ölçer, sayısal takograf şirket kartı

Kategori: Makale

[√] Doğru Web Tasarım İstanbul x
Doğru Web Tasarımı İstanbul Firması ( Dokusal ) Şafak Saraçoğlu'na aittir.

Doğru Web Tasarımı olarak;

 • Web tasarım çalışmaları
 • Web yazılımı hizmetleri
 • Seo hizmetleri
 • Sosyal medya danışmanlığı
 • Web eğitimleri

İlk başta olmak üzere web üzerine birçok destek sağlamaktayız. Zeytinburnu / İstanbul şehrindeki ofisimiz ile İstanbul'un bütün semtlerine hizmet sağlamaktayız.

Projelerimizde bütünüyle kendi geliştirmekte olduğumuz kaliteli web yazılım sistemlerini kullanmaktayız. Bunların yanında her türlü PHP web yazılım sistemini düzenleyebilir, güncelleyebilir veya üretebiliriz.

Bünyemizde şu web yazılım dillerini ve web tasarım araçlarını aktif olarak kullanmaktayız.

 • HTML / XHTML / HTML5
 • CSS / CSS3
 • JAVASCRIPT / JQUERY / VUE.JS
 • PHP / CODEIGNITER / LARAVEL
 • NODE.JS
 • PHOTOSHOP / ILLUSTRATOR
 • SONY VEGAS PRO
 • WORDPRESS GELİŞTİRME ( TEMA & EKLENTİ )
 • OPENCART GELİŞTİRME ( TEMA & EKLENTİ )

Yukarıda basitçe belirttim ama bir daha belirtmek isteriz ki kaynağında PHP bulunan her çeşit sistemi üretme, güncelleme ve düzenleme yetkinliğine sahibiz. Oluşturduğumuz web yazılımlarında en son teknolojiyi ve geliştirilebilir web yazılım tekniklerini kullanmaktayız.

Hizmet almak, fikir sormak için, hatta sadece tanışma amaçlı bile bizle iletişimde bulunabilirsiniz.

Doğru web tasarımı İstanbul, Zeytinburnu'da yanınızda.